VOJTĚCH LUKEŠ // DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY

Holoseč

dir. Mikoláš Arsenjev

15 min, documentary, June 2020
16 mm BW film

screened on MFDF Jihlava 2020

 

Současný klimatický chaos nahrává masivnímu šíření kůrovce a už je zřejmé, že se nedá zastavit. Po republice vznikají kácením lesů obrovské holiny, po mamutích těžebních strojích zůstává pustá, udusaná zem. „To, co tady předvádíme, je hra s tabulkami a čísly o to, kdo bude mít víc vytěžených kubíků – a která firma se na tom víc napakuje.“ Jaké problémy nám teprve přinese vykácená krajina? Holiny jsou místa, před nimiž uhýbáme zrakem. Vizuálně vytříbená černobílá reportáž se snaží zprostředkovat fyzický zážitek z těžby i z pasek, které denně vytváříme. A znepokojivě klade otázku, zda opravdu „pečujeme o les“.

 

About

25 // PRAGUE, CZ // FAMU STUDENT

+420 721 266 916, vojtech@vojtechlukes.com

My passion for depicting stories began to evolve somewhere along the way of seeking thrill by descending wild rivers in a kayak. Soon, I got interested not only in shooting breathtaking stunts in deep gorges, but also in the story behind.

Along with studying cinematography, I made my way into shooting drama, documentaries, and commercials, constantly trying to push my creative boundaries. 

All rights reserved, 2020, vojtechlukes.com